21.05 2018

В Україні діагноз «аутизм» встановлюють лише дітям. Осіб старшого віку такими хворими не визнають

У Європі в перший тиждень жовтня відзначають дні аутизму. Основні події присвячені даній проблемі відбуваються зараз у Франції, в Ліоні, повідомили на прес-конференції у Львівській міській раді.
У Львові працює благодійний Фонд взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом «Контакт». Його керівник Галина Кирчів-Грицай каже, що про аутизм знає з досвіду власної родини.
В Україні її синові навіть не ставили такий діагноз. Вважалося, що такої хвороби не існує. А відтак і допомоги медичної також.
Про те, як лікувати хворобу, жінка дізналася в Польщі. Побачивши, як працюють польські медики, як об’єднуються і допомагають одне одному батьки хворих дітей, Галина вирішила створити такий фонд взаємодопомоги в Україні.
«На жаль, – звзначає Галина Кирчів-Грицай, – аутизм – це хвороба на все життя. Та зробити її менш проблемною, допомогти хворим стати повноправними членами суспільства і можна, і необхідно. Наразі у нас визнали дітей з аутизмом. Та є старші люди, уражені цією хворобою, і вони покинуті на самих себе. А для них, часто, потрібно лише створити спеціальні умови, які б дозволили їм почуватися безпечно. Такі люди не терплять натовпу, вони не в змозі бігати по поверхах поліклінік і їх часто не розуміють близькі. Та найгірше те, що медицина не визнає аутизм у старших людей. Абсурд, але це факт».
Богдан Остальський, головний дитячий лікар Львова, поінформував журналістів, що тепер мама, котра хоче привести неповносправну дитину на огляд, може зателефонувати до поліклініки і попередити про свій майбутній візит. Вона може сказати, до якого лікаря на прийом хоче потрапити.
На перших поверхах поліклінік обладнано спеціальні кабінети для таких пацієнтів, що хворіють на аутизм. Їм не потрібно ходити по кабінетах. Лікарі самі прийдуть до них.
Діагностування аутизму – проблематичне – лікар
Богдан Остальський зазначив, що хоч хворобу аутизм в Україні визнали, проблемою залишається діагностика, зокрема, рання. Через те, що хвороба зустрічається не часто, лікарі-терапевти не відразу можуть її розпізнати. Тому дуже важливо, щоб батьки самі були уважними до свого малюка.
Якщо дитятко уникає зустрічі з вашим поглядом, в’яле, не утворює складів, начебто вас не чує, не вивчає іграшки, дряпає або тре поверхні – це перші ознаки аутизму які має знати кожен з батьків.
Учасники прес-конференції наголосили на тому, що проблему аутизму не варто приховувати, її необхідно вирішувати.

Джерело Lviv.yv

E- mail: prometey_2012@mail.ru

г. Запорожье

+38(099)711-72-15

Copyright©Прометей 2019. Все права защищены.
Разработано в Skysait