21.05 2018

ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ АУТИСТІВ

Аутисти повинні мати можливість користуватися тими ж правами і привілеями, що і все населення Європи, в міру своїх можливостей і з максимальним урахуванням їх інтересів.
Ці права повинні бути виділені особливо, захищені і введені в дію в кожній державі відповідним законодавством.
Необхідно враховувати Декларації Організації Об’єднаних Націй про права розумово відсталих осіб (1971) і про права інвалідів (1975), а також інші Декларації про права людини і, зокрема, в тому, що стосується аутистів, в них повинно бути включено наступне:
1. Право аутистів на самостійне життя і розвиток у міру їх можливостей.
2. Право аутистів на точну діагностику і клінічну оцінку, доступну і неупереджену.
3. Право аутистів на одержання відповідної освіти, абсолютно вільно доступного всім.
4. Право аутистів (або їх законних представників) на участь в ухваленні будь-якого рішення, яке може якимось чином зачепити їх майбутнє.
По мірі можливості необхідно визнавати і поважати бажання окремої особистості.
5. Право аутистів на доступне і пристосоване до їхніх потреб житло.
6. Право аутистів на необхідне обладнання, допомога та матеріальну підтримку для ведення плідної, гідною і незалежного життя.
7. Право аутистів на отримання доходу або зарплати, достатніх для забезпечення себе відповідним харчуванням, одягом і житлом, а також для задоволення будь-яких інших життєвих потреб.
8. Право аутистів на участь у міру можливостей у розвитку служб, створених для забезпечення їх благополуччя, і управління ними.
9. Право аутистів на доступ до адвокатів, на отримання лікування, відповідного їх розумовому і фізичному здоров’ю і для розвитку їх духовного життя. Це означає, що їм повинні бути доступні лікування та якісна медична допомога, надані висококваліфікованими фахівцями та з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.
10. Право аутистів на освіту, що відповідає їхнім побажанням і забезпечує значну можливість на отримання роботи, без дискримінації та упередженості. У ході навчання і надання роботи необхідно враховувати можливості і смаки кожної окремої особистості.
11. Право аутистів на доступність транспортних засобів і свободу пересування.
12. Право аутистів на доступ до культури, дозвілля, на полноценнное участь в оздоровчих і спортивних заходах.
13. Право аутистів на використання будь-яких засобів, послуг і різних видів діяльності, наданих у розпорядження інших громадян.
14. Право аутистів на сексуальне життя, включаючи і вступ у шлюб, без примусу до цього і без експлуатації.
15. Право аутистів (або їх законних представників) на юридичну допомогу, а також на збереження всіх їх законних прав.
16. Право аутистів на те, щоб не піддаватися страху або загрозі необгрунтованого приміщення в психіатричну лікарню або в будь-яке інше установа закритого типу.
17. Право аутистів на те, щоб не піддаватися поганому фізичному поводженню і не страждати від жорстокого поводження при догляді за ними.
18. Право аутистів на те, щоб не отримувати ніякої невідповідної і / або надмірної лікарської терапії.
19. Право аутистів (або їх законних представників) на доступ до їх особової справи, що містить відомості медичного, психологічного, психіатричного та освітнього характеру.

Представлена на 4-му Конгресі «Аутизм-Європа»

Гаага, 10 травня 1992 року.

E- mail: prometey_2012@mail.ru

г. Запорожье

+38(099)711-72-15

Copyright©Прометей 2019. Все права защищены.
Разработано в Skysait